Transport osoby aresztowanej do innej jednostki penitencjarnej.

Opublikowano: 31 marca 2020

Transport osoby tymczasowo aresztowanej do innego aresztu śledczego najczęściej jest zaskoczeniem dla rodziny.

Nie ma obowiązku i zwyczaju o informowaniu rodziny osoby tymczasowo aresztowanej o zmianie miejsca aresztu. Bardzo często jest tak, że dowiadujemy się o tym po fakcie od mecenasa/ adwokata/ radcy prawnego lub co najgorsze w dniu widzenia przy okienku.

Co musisz wiedzieć, gdy tymczasowo aresztowany/ tymczasowo aresztowana została przetransportowana do innej jednostki penitencjarnej?

  1. Wypiska – środki są przesyłane automatycznie z aresztu śledczego do nowego aresztu.
  2. Paczka żywnościowa – w zależności, czy zamówienie zostało przed transportem/ wyjazdem dostarczone do osoby osadzonej środki za produkty są zwracane lub tymczasowo aresztowany/ aresztowana zabiera artykuły żywnościowe ze sobą (tak samo jak swoje wszystkie przedmioty).
  3. Widzenia – dni i godziny udzielania widzeń dla każdej jednostki penitencjarnej (aresztu śledczego) są inne. Zawsze sprawdzaj je przed planowanym wyjazdem. Sprawdź, czy nie będzie problemu z udzieleniem widzenia w przypadku kiedy na pozwoleniu na widzenie jest podana inna jednostka penitencjarna (z doświadczenia wiemy, że raczej nie ma).
  4. Prokuratura – tak, prokuratura wie o tym, że osadzony został przetransportowany do nowej jednostki. Nie musisz się matrwić, że nie wiedzą.
  5. Talon – wydany talon na książki, gazety, artykuły higieniczne, urządzenia RTV jest ważny tylko w jednostce, w której został wydany. Nie wyrzucaj talonów z poprzedniej jednostki. Talon jest ważny 3 miesiące. Jeżeli osoba tymczasowo aresztowana wróci w tym czasie do tego aresztu – talon będzie można wykorzystać.

Więcej informacji na temat transportu / przewiezienia osoby tymczasowo aresztowanej znajdziesz w tym artykule. O tym jak pomagać aresztowanym, o panujących zasadach w areszcie znajdziesz więcej w serwisie internetowym zpozdrowieniem.pl

author avatar
Aleksander

Zobacz również

areszt_dochodzenie_sledztwo_sledczy_postepowanie_prokurator_sledztwo_postepowanie,pozbawienie,wolnosci
Pierwsze widzenie po aresztowaniu to jedno z najtrudniejszych widzeń. Wszystko jest nowe i nie do końca wiemy...
Więcej
list korespondencja wiadomosc aresztowany areszt śledczy osadzony osadzona cenzura sluzba wiezienna
List do tymczasowo aresztowanego/ tymczasowo aresztowanej. Wiadomości listowne możemy przesłać do osoby aresztowanej tradycyjnym listem...
Więcej