Pierwsze widzenie po aresztowaniu. Wskazówki dla rodziny osoby tymczasowo aresztowanej.

Opublikowano: 1 kwietnia 2020

Pierwsze widzenie po aresztowaniu to jedno z najtrudniejszych widzeń. Wszystko jest nowe i nie do końca wiemy jak się zachować, gdzie podejść i co dalej.

Po uzyskaniu zgody na widzenie z osobą tymczasowo aresztowaną prosimy o dokładne sprawdzenie pozwolenia: do kiedy jest ważne, czy zgadzają się wszystkie nasze dane (imię, nazwisko, imię ojca, nr pesel/ nr dokumentu tożsamości). Przez błąd, małą literówkę nie zostaniemy wpuszczeni na widzenie. Wielu z nas pokonuje wiele kilometrów, aby spotkać się z najbliższymi.

Najważniejsze jest , aby znaleźć jednostkę penitencjarną oraz adres jednostki.

Następnie musimy sprawdzić informację na temat widzeń z osadzonymi. Informacje o widzeniach są podzielone. Najczęstszy podział występuje na osadzonych w areszcie śledczym i zakładzie karnym (W tym artykule znajdziesz czym one się różnią.)

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie w jakich godzinach odbywa się rejestracja widzeń.

Dzień widzenia w areszcie śledczym

Najlepiej stawić się na miejscu jak najwcześniej. Pamiętajcie o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości (taki jaki został podany prokuraturze) oraz pozwolenia na udzielenie widzenia. Dodatkowo zabierzecie ze sobą gotówkę, aby móc kupić coś na ząb w więziennej kantynie (sklepie na terenie jednostki penitencjarnej). W kantynach nie można płacić kartą. Przy rejestracji otrzymacie numerek razem z kluczykiem do szafki. W szafie zostawicie torebki, klucze, telefony… Na widzenie można zabrać ze sobą pieniądze, chusteczki higieniczne (niektórzy zabierają zdjęcia – czasem przechodzą).

Bardzo często pierwsze widzenie odbywa się przez pleksi/ szybę/ okno. Widzicie się, ale rozmawiacie przez telefon. Możesz kupić coś do picia i jedzenia, ale będą to tylko zakupy dla Ciebie. Osoba osadzona ich nie dostanie. Kolejne widzenie może być już przy stoliku. Wtedy można złapać się za ręce i przytulić się. Często w kantynach może kupić ciepły posiłek i razem go zjeść. Kupionych produktów na widzeniu osadzony nie może zabrać ze sobą. Jeżeli coś zostanie odwiedzający zabiera to ze sobą.

Na widzeniu możecie też złożyć zamówienie na paczkę żywnościową i / lub higieniczną. Niestety jest to czasochłonne. Proponujemy zamówienie na paczkę żywnościową i / lub higieniczną złożyć online.


Więcej na temat pierwszego widzenia po aresztowaniu znajdziecie w tym artykule.

Więcej na temat pomocy osadzonym, złożenia zamówienia na paczkę żywnościową / paczkę higieniczną, porady prawnej online znajdziecie

w serwisie internetowym zpozdrowieniem.pl

 

author avatar
Aleksander

Zobacz również

transport aresztowany areszt sledczy osadzony osadzona sluzba wiezienna jednostka penitancjarna
Transport osoby tymczasowo aresztowanej do innego aresztu śledczego najczęściej jest zaskoczeniem dla rodziny. Nie ma...
Więcej
list korespondencja wiadomosc aresztowany areszt śledczy osadzony osadzona cenzura sluzba wiezienna
List do tymczasowo aresztowanego/ tymczasowo aresztowanej. Wiadomości listowne możemy przesłać do osoby aresztowanej tradycyjnym listem...
Więcej